15 Temmuz 2011 Cuma

Elbiseden çantam..

Merhaba.
. Sınav döneminde olduğum için pek üretici olamıyorum.Ama daha önce yaptığım bir çalışmayı sizle paylaşmak istedim.
Bu kumaş aslında ablamın bana getirdiği 34 beden ' benim hiç giyemediğim' bir elbiseydi.Uzun zamanlar boyunca yatak altında benim zayıflamamı bekledi.Baktım olmayacak,ümidim kesildi.Evde oturduğum boş bir günde elime sabunumu ve makasımı aldım.Aklımda pek birşey yoktu.Sonradan kafama göre,kalıp bulmadan,çanta boyutlarında kestim.İçine astarını evdeki başka bir kumaştan diktikten sonra,
elbisenin altında bulunan dantel kısmını uzerine büyükçe kurdele şeklini verip küçük küçük çantanın kapağına tutturdum.Mahalledeki takıcıdan aldığım 2 adet erkek zincirni birlestirip çantanın kulbu yerine kullandım.Tabi çantaya takmak için çantanın iki kenarından küçük parça kumaşlar diktim.İlk baktığım da çanta kumaş olduğu için kıvrılıyordu. Bunu önlemek içinde kalın şiş aklıma geldi.Çanta kapağıyla gövdesi arasından,şiş girecek kadar,içe doğru dikiş attım.
Eksikleri vardı ama heycanla kullandım.
Birkaç kere kullandığımda şiş ucu gözukuordu ama sizle paylaşmadan önce iyice çeki düzen verdim.Şişin gözüken kısmını kestim. İki taraftan gözükmeyecek biçimde diktim.
 
Ve artık hem kullanmaya hem de sizlerle paylaşmaya tamamen hazır duruma geldii.
 Okula getirdiğimde bütün arkadaşlarım çok beğenmişti.
Umarım sizlerde beğenirsiniz....


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder